Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny - czerwiec 2024

Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny - czerwiec 2024

Mamy czerwiec. Zbliża się lato i wakacje. Jeśli jeszcze nie jesteśmy na urlopie, to coraz więcej wolnego czasu spędzamy wśród natury, w lesie, nad wodą, na łące. A tu nie brakuje komarów, kleszczy, meszek, os... Ich ukąszenia i użądlenia nie są przyjemne i potrafią popsuć nawet najlepszy wypoczynek. Radzimy więc, jak się przed nimi chronić i co robić, jeśli już nas zaatakują.

Będąc w lesie czy parku, warto wykorzystać wyjątkową moc, jaka drzemie w drzewach. Wyjaśniamy, co to są fitoncydy, na czym polega sylwoterapia (lasoterapia) i jak prawidłowo przyjmować energię tkwiącą w drzewach.

Czerwiec to sezon na truskawki, piszemy, co cennego dla zdrowia kryją w sobie i dlaczego warto jak najczęściej je jeść, a także jak powinna wyglądać dieta dobra dla naszych oczu.

Mimo że jemy owoce i warzywa, zdarza się jednak, że brakuje nam ważnych składników odżywczych, zwłaszcza po czterdziestym piątym roku życia możemy odczuwać niedobory niektórych witamin i minerałów. Przypominamy, gdzie je znaleźć i jak dostarczyć organizmowi oraz dlaczego szczególnie ważne są dla nas kwasy omega-3.

A gdy coś nam dolega, możemy to wstępnie zweryfikować, bez konieczności wizyty u lekarza. Pomogą w tym szybkie testy diagnostyczne z apteki. Piszemy, jakie są dostępne i jak je przeprowadzić.

Ponadto, jak w każdym wydaniu, wiele cennych rad, które pomogą lepiej zadbać o zdrowie i samopoczucie, m.in.: pytania do farmaceuty; sposoby na lepsze przyswajanie żelaza; detoks nerek; ćwiczenia z hantlami; nawyki, które kradną młodość; jak zadbać o nogi przed latem oraz rozmowa z psychologiem w jaki sposób nie ulegać manipulacji.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi – zintegrowaliśmy środowisko skupione...

DOZ
DOZ

11. edycja DOZ Maratonu za nami!

11. edycja DOZ Maratonu Łódź zakończyła się frekwencyjnym i organizacyjnym sukcesem....

DOZ
DOZ

DOZ S.A. po raz kolejny wyróżniony certyfikatem Great Place to Work!

Z dumą informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Great Place...

DOZ
DOZ

Great Place to Work 2021 - DOZ S.A. w gronie laureatów po raz piąty!

Z radością informujemy, że po raz piąty otrzymaliśmy tytuł Great Place...

DOZ
DOZ

Nowy termin 10. Edycji DOZ Maratonu Łódź

DOZ Maraton Łódź 1-3 października 2021 r. ...

DOZ
DOZ

Statuetka Retail Business Awards 2020 dla DOZ S.A.

Skuteczność podejmowanych przez nas działań została doceniona przez przedstawicieli Business Centre...

DOZ