Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny. listopad 2023

Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny. listopad 2023

Listopad zwykle bywa szary, mokry i chłodny. W powietrzu krąży więcej wirusów i bakterii niż zwykle. Nic dziwnego, że późnojesienna aura sprzyja rozmaitym infekcjom dróg oddechowych. Stąd w najnowszym wydaniu DOZ Magazynu dbam o zdrowie temat numeru – jak skutecznie leczyć przeziębienie i grypę, aby szybko wyzdrowieć i uniknąć niebezpiecznych powikłań.

W tym okresie dość często pojawią się też problemy z opryszczką, wyjaśniamy więc, jak złagodzić jej objawy i zapobiegać uaktywnianiu się wirusa.

Listopadowa pogoda nie służy także stawom. Podpowiadamy, jak je wspomóc, aby ograniczyć ból i uciążliwe dolegliwości.

Niższe temperatury i zmiany ciśnienia atmosferycznego – jak pokazują badania – bywają groźne dla osób chorujących na nadciśnienie tętnicze i miażdżycę, zwłaszcza jeśli cierpią na jeszcze inne choroby układu krążenia. Radzimy, jak najlepiej zadbać o serce w tym trudnym dla niego okresie i ograniczyć ryzyko zawału czy udaru.

Organizm i jego narządy to system naczyń połączonych i różnie mogą sygnalizować chorobę. Dlatego cały czas warto mieć go pod lupą. Podpowiadamy, jakich sygnałów wysyłanych przez ciało nie wolno lekceważyć, tylko skonsultować je z lekarzem.

Przypominamy również, że najważniejsze w ograniczeniu ryzyka chorób kobiecych są regularne badania profilaktyczne – cytologia, USG piersi i mammografia.


Przy hashimoto i chorobach tarczycy, oprócz przyjmowania leków, bardzo istotna jest właściwa dieta. Przedstawia ją nasza dietetyczka, która pisze także o właściwościach zdrowotnych płatków śniadaniowych, wyjaśnia, dlaczego warto je jeść i jak wybierać te najwartościowsze.

Przy problemach ze snem, proponujemy wypróbować proste zmiany w nawykach i sypialni, które mogą sprawić, że łatwiej zaśniemy i wypoczniemy bez problemu.

Aby wyciszyć się i pozbyć napięcia, a jednocześnie zadbać o urodę, polecamy relaksujące zabiegi w rytmie slow, czyli bez pośpiechu, z wykorzystaniem kosmetyków stworzonych na bazie naturalnych roślinnych ekstraktów.

Ponadto, jak w każdym wydaniu, wiele cennych rad, które pomogą lepiej zadbać o zdrowie i samopoczucie, m.in.: na czym polega i kiedy należy wykonać densytometrię; ciepło, które leczy; pytania do farmaceuty; wieści z apteki; a także rozmowa z psychologiem – jak żyć po stracie bliskich.

POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

DOZ

Najnowszy numer DOZ Magazynu dbam o zdrowie już dostępny. październik 2023

Mamy październik i jesień w pełni. A to znaczy, że poza...

DOZ
DOZ

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi

III Ogólnopolski Kongres Pacjent w Centrum Uwagi – zintegrowaliśmy środowisko skupione...

DOZ
DOZ

11. edycja DOZ Maratonu za nami!

11. edycja DOZ Maratonu Łódź zakończyła się frekwencyjnym i organizacyjnym sukcesem....

DOZ
DOZ

DOZ S.A. po raz kolejny wyróżniony certyfikatem Great Place to Work!

Z dumą informujemy, że po raz kolejny otrzymaliśmy certyfikat Great Place...

DOZ
DOZ

Great Place to Work 2021 - DOZ S.A. w gronie laureatów po raz piąty!

Z radością informujemy, że po raz piąty otrzymaliśmy tytuł Great Place...

DOZ
DOZ

Nowy termin 10. Edycji DOZ Maratonu Łódź

DOZ Maraton Łódź 1-3 października 2021 r. ...

DOZ